Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia działalności Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach – 22 października 2016 r.

 W uroczystości udział wzięli :Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Misiura oraz wiceprzewodniczący Teresa Rachwał i Grzegorz Bielatowicz. Obecni byli także Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego ks. dr Stanisław Mazur, Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Marek Jastrzębski, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej Adam Sypel oraz przedstawiciele służb mundurowych, radni miejscy, działacze i animatorzy kultury różnych środowisk, członkowie stowarzyszeń, dyrektorzy instytucji i placówek kulturalnych, przyjaciele i sympatycy Centrum Kultury, pracownicy, sponsorzy. Zaproszenie przyjął także Dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Tibor Kubička. Jubileuszowy koncert rozpoczęła Dyrektor CK Teresa Kiepiel, która po przywitaniu zaproszonych gości przedstawiła rys historyczny jednostki. Następnie wystąpiły zespoły działające przy Centrum Kultury w Ropczycach i Niedźwiadzie, Kapela Rodzinna „Kurasie”, Małgorzata Salwierz- zdobywczyni Złotej Nutki ( I edycji konkursu wokalnego „O Złotą Nutkę”, który odbył się w 1998 roku) oraz Beata Wiater- wokalistka z Ropczyc. Wspomnienia przywołał krótki film i prezentacja archiwalnych zdjęć. Poniżej zamieszczamy odnośnik do zdjęć wykonanych 22 października 2016 roku podczas koncertu głównego, natomiast do głównego artykułu zamieszczono fotografie wykonane przez Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach podczas koncertu otwartego dla mieszkańców w dniu 25 października 2016 roku.

Link do zdjęć z koncertu wykonanych przez Urząd Miejski w Ropczycach

Swój jubileusz 20 -lecia działalności obchodziła również Dziecięca Rewia Folklorystyczna. Z tej okazji gratulacje i podziękowania za pracę z rąk burmistrza Ropczyc otrzymali instruktorzy i opiekunowie zespołu. Dyplomy i gratulacje otrzymali także animatorzy i działacze kultury za wkład włożony w rozwój i promocję kultury naszego regionu. W foyer zebrani mogli obejrzeć wystawę zawierającą dokumentację zdjęciową dorobku 40-letniej placówki. Z okazji jubileuszu wydany został kalendarz i okolicznościowy folder, który w skrócie prezentuje lata działalności Centrum Kultury w Ropczycach.

Wydarzenia Roku 2018

Uprzejmie informujemy, iż sezon największych imprez plenerowych i nie tylko 2018 roku dobiegł końca. Na kolejne wielkie imprezy zapraszamy w roku 2019. Dziękujemy za liczny udział w tegorocznych

wydarzeniach organizowanych w ramach roku jubileuszowego, w którym obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Informacje dotyczące terminów i miejsca wydarzeń planowanych na 2019 rok zostaną zamieszczone tuż po Nowym Roku. Prosimy o śledzenie serwisu.

Redakcja

Statystyki

  • 185825Wizyty ogółem:
  • 66044Ilość odwiedzających:
  • 0Odwiedzający obecnie stronę: