Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia działalności Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach – 22 października 2016 r.

 W uroczystości udział wzięli :Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Misiura oraz wiceprzewodniczący Teresa Rachwał i Grzegorz Bielatowicz. Obecni byli także Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego ks. dr Stanisław Mazur, Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Marek Jastrzębski, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej Adam Sypel oraz przedstawiciele służb mundurowych, radni miejscy, działacze i animatorzy kultury różnych środowisk, członkowie stowarzyszeń, dyrektorzy instytucji i placówek kulturalnych, przyjaciele i sympatycy Centrum Kultury, pracownicy, sponsorzy. Zaproszenie przyjął także Dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Tibor Kubička. Jubileuszowy koncert rozpoczęła Dyrektor CK Teresa Kiepiel, która po przywitaniu zaproszonych gości przedstawiła rys historyczny jednostki. Następnie wystąpiły zespoły działające przy Centrum Kultury w Ropczycach i Niedźwiadzie, Kapela Rodzinna „Kurasie”, Małgorzata Salwierz- zdobywczyni Złotej Nutki ( I edycji konkursu wokalnego „O Złotą Nutkę”, który odbył się w 1998 roku) oraz Beata Wiater- wokalistka z Ropczyc. Wspomnienia przywołał krótki film i prezentacja archiwalnych zdjęć. Poniżej zamieszczamy odnośnik do zdjęć wykonanych 22 października 2016 roku podczas koncertu głównego, natomiast do głównego artykułu zamieszczono fotografie wykonane przez Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach podczas koncertu otwartego dla mieszkańców w dniu 25 października 2016 roku.

Link do zdjęć z koncertu wykonanych przez Urząd Miejski w Ropczycach

Swój jubileusz 20 -lecia działalności obchodziła również Dziecięca Rewia Folklorystyczna. Z tej okazji gratulacje i podziękowania za pracę z rąk burmistrza Ropczyc otrzymali instruktorzy i opiekunowie zespołu. Dyplomy i gratulacje otrzymali także animatorzy i działacze kultury za wkład włożony w rozwój i promocję kultury naszego regionu. W foyer zebrani mogli obejrzeć wystawę zawierającą dokumentację zdjęciową dorobku 40-letniej placówki. Z okazji jubileuszu wydany został kalendarz i okolicznościowy folder, który w skrócie prezentuje lata działalności Centrum Kultury w Ropczycach.

Wydarzenia Roku 2018

W 2018 roku na miano "Wydarzeń Roku" zasługują następujące imprezy:

- Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej, który odbędzie się w dniu 7 stycznia 2018 roku

- 41. Dni Ziemi Ropczyckiej, które planowane są na okres od 24 do 27 maja 2018 roku

- XV Międzynarodowy Jarmark Kowalski, który planowany jest w dniach od 30 czerwca do 1 lipca 2018 roku

- Dożynki Gminne, które odbędą się w dniu 19 sierpnia 2018 roku

Jednocześnie informujemy, iż planowane terminy imprez mogą ulec zmianie. Prosimy o śledzenie serwisu internetowego.

Redakcja

Statystyki

  • 179604Wizyty ogółem:
  • 63061Ilość odwiedzających:
  • 0Odwiedzający obecnie stronę: