Pati, mała księżniczka

        

    Kiedy życie mija spokojnie i w zdrowiu przejmujemy się rzeczami, które spotykają nas na co dzień. Jednak  w zderzeniu z chorobą dziecka wszystko się zmienia, dawne problemy stają się nieistotne, a życie całej rodziny przechodzi w inny wymiar. Świat staje się polem bitwy o los dziecka, o zdrowie i życie ukochanej istoty. Często jest to tak nierówna walka, że bez przyjaciół i wsparcia życie wydaje się koszmarem nie do przetrwania. Obok nierównej walki z chorobą rodzice muszą walczyć o każdy grosz na leczenie i rehabilitację. Pomoc państwa zwykle jest tylko kroplą w morzu potrzeb. Dlatego tak ważne są akcje charytatywne i pomoc ludzi dobrej woli i ogromnego serca. W 2012 roku świat Patrycji Szczęch i jej rodziny na chwilę się zatrzymał, gdy po raz pierwszy Pati straciła przytomność. Zatrzymał się na chwilę po to, by ruszyć znowu, nowymi trudnymi i bardzo ciernistymi ścieżkami. Badania, diagnozy i opinie lekarzy. Operacja i nadzieja, że będzie lepiej. Kolejne zmiany leków, krótkie okresy poprawy, podczas których rodzice patrząc na swoją córkę uśmiechali się do nikłej, ale jakże ważnej nadziei, że będzie dobrze. Nie jest. Walka trwa. Walka kosztowna i trudna. Aktualna diagnoza to encefalopatia padaczkowa. Pati potrzebuje pieniędzy na leczenie i rehabilitację.
      Trwający od kilku miesięcy projekt pomocy pt. „Pati, mała księżniczka” właśnie dobiegł końca. Zbiór opowiadań „sercem pisanych” przez uczniów i nauczycieli właśnie został wydany w nakładzie 1000 egzemplarzy. Dzieci zrobiły także ilustracje do swoich opowiadań. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Patrycji Szczęch z Boreczku. Bohaterką wszystkich opowiadań jest właśnie Pati. Jest to wyjątkowa książka, która nie tylko niesie pomoc Patrycji, ale daje wiele radości młodym autorom i ich rodzinom, uczy młodych ludzi wrażliwości i empatii. Zwraca uwagę na potrzeby ludzi, otwiera oczy na obecność potrzebujących w naszym otoczeniu.
19 września 2014 r., dzięki gościnności właścicieli Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego „Pod platanem” w Sędziszowie Małopolskim, odbyła się niezwykła uroczystość. Premiera książki pt. „Pati, mała księżniczka” zgromadziła blisko 150 osób. Przyjaciele i rodzina chorej Patrycji i jej rodziców, jak też moi przyjaciele, najpierw wsparli projekt, a następnie otoczyli Patrycję przyjazną atmosferą, dzięki czemu dziewczynka powiedziała do mamy: – Mamusiu, ja nie wiedziałam co to premiera, ale to była najlepsza impreza w moim życiu. Dziękujemy za to, że byliście tam dla niej. [...]

Więcej na te i inne tematy możecie państwo przeczytać w wydaniu drukowanym miesięcznika
„Ziemia Ropczycka”.

Wydarzenia Roku 2018

Uprzejmie informujemy, iż sezon największych imprez plenerowych i nie tylko 2018 roku dobiegł końca. Na kolejne wielkie imprezy zapraszamy w roku 2019. Dziękujemy za liczny udział w tegorocznych

wydarzeniach organizowanych w ramach roku jubileuszowego, w którym obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Informacje dotyczące terminów i miejsca wydarzeń planowanych na 2019 rok zostaną zamieszczone tuż po Nowym Roku. Prosimy o śledzenie serwisu.

Redakcja

Statystyki

  • 185826Wizyty ogółem:
  • 66045Ilość odwiedzających:
  • 1Odwiedzający obecnie stronę: