Mistrzowskie prezentacje

1 maja 2019 r. w Pustkowie-Osiedlu odbyły się po raz ósmy otwarte Mistrzostwa Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polski Południowo-Wschodniej zorganizowane przez Stowarzyszenie MTiCH w Opolu przy współpracy Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Gminy Dębica i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

        

Tradycyjnie już konkurs rozpoczął się barwną i widowiskową paradą wszystkich zespołów ulicami Pustkowa-Osiedla, którą prowadziła orkiestra dęta gminy Dębica. Przemarsz zakończył się w hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie – Osiedlu, gdzie prezes MTiCH Stanisław Rewieński dokonał otwarcia mistrzostw. W rywalizacji uczestniczyły 24 zespoły, czyli około pięćset tancerek. Wśród nich znalazły się również kadetki, juniorki, seniorki i mamy mażoretek z zespołu „Anturja” ze Skrzyszowa.

Mimo tak mocnej konkurencji nasze dziewczęta odniosły duże sukcesy. Formacja pom pom juniorki defilada zajęła pierwsze miejsce, zdobywając puchar i nominację na Mistrzostwa Polski, podobnie jak pom pom kadetki scena, które wywalczyły drugie miejsce. Nominacje do udziału w Mistrzostwach Polski zdobyły także: solo pom pom kadetki – Madzia Bachórz – pierwsze miejsce, solo pom pom juniorki – Natalka Kipa (drugie miejsce) i Kasia Rokosz (trzecie miejsce), duo pom pom juniorki – Natalka Kipa i Kasia Rokosz – (drugie miejsce) i Zuzia Bachórz i Paulinka Bukowska (trzecie miejsce), mini formacja buława seniorki – drugie miejsce, mini formacja pom pom seniorki  – czwarte miejsce, solo buława seniorki – Zuzia Paruch (trzecie miejsce) oraz solo pom pom seniorki – Zuzia Bachórz (czwarte miejsce).

Wyniki pozostałych formacji przestawiają się następująco: pom pom juniorki scena – czwarte miejsce, mini formacja pom pom mamy mażoretek Anturja Plus – drugie miejsce, mini formacja buława mamy mażoretek Anturja Plus – pierwsze miejsce, duo pom pom kadetki – Zuzia Warunek i Ala Kania (czwarte miejsce), mini formacja baton seniorki – piąte miejsce.

Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim dziewczętom za duży wkład w rozwój zespołu, w budowanie jego wizerunku nie tylko na szczeblu lokalnym, ale też ogólnopolskim. [...]

 

 

 

 

      Więcej na te i inne tematy możecie państwo przeczytać w wydaniu drukowanym dwumiesięcznika
„Ziemia Ropczycka”.

 

Wydarzenia Roku

Dziękujemy, że w tak trudnym czasie (epidemii) COVID-19 w 2020 roku byliście z Nami podczas przygotowywanych w ograniczonym zakresie spowodowanym obostrzeniami sanitarnymi wydarzeniach.

Redakcja

Kontakt

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej
ul. Bursztyna 1
39-100 Ropczyce
Tel.: (17) 221 82 28
Fax: (17) 221 01 98
NIP: 818-10-05-211
e-mail: redakcja@gazeta-ziemiaropczycka.pl
Internet: www.gazeta-ziemiaropczycka.pl

Statystyki

  • 274773Wizyty ogółem:
  • 83847Ilość odwiedzających:
  • 1Odwiedzający obecnie stronę: