VII Rowerowy Rajd Ludzi Pracy

Ludzi zdobywa się otwartym sercem

        

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy, kapelan Solidarności i męczennik za wiarę powiedział: praca jest  nieodzownym towarzyszem człowieka. Ma ona służyć człowiekowi, ma człowieka uszlachetniać … Ale stwierdził też, że: człowiek nie może być niewolnikiem pracy i w człowieku nie wolno widzieć tylko wartości ekonomicznych. W życiu osobistym, społecznym czy zawodowym nie można budować tylko na materializmie … Zatem ważne jest, aby umieć zachować równowagę pomiędzy pracą, a innymi aspektami życia, jak chociażby wiara, rodzina, przyjaciele, czy odpoczynek.

VII Rowerowy Rajd Ludzi Pracy zorganizowany 29 października 2018 r. przez Publiczną Szkołę Podstawową w Skrzyszowie doskonale  wpisuje się w ten światopogląd i daje szansę na aktywne spędzenie czasu, przyjemny odpoczynek i zacieśnienie relacji międzyludzkich. Szkoła nosi imię Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość nadania szkole imienia miała miejsce 8 lat temu i od tej pory placówka stara się promować wartości przez niego wyznawane. Szkoła uczy swoich wychowanków, iż prawda, sprawiedliwość, wolność i miłość są wartościami niezniszczalnymi oraz stanowią o godności i wielkości każdego człowieka. Społeczności szkolnej zależy na tym, aby działania związane ze świętowaniem kolejnych rocznic nadania szkole imienia objęły również swym zasięgiem nie tylko środowisko szkolne, ale również nieco szersze grono osób, jak chociażby mieszkańców wsi, a nawet innych miejscowości.

Dlatego też, już po raz siódmy, dyrektor szkoły Andrzej Ziajor zorganizował Rowerowy Rajd Ludzi Pracy. W tym roku święto szkoły zostało połączone z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd też każdy uczestnik rajdu otrzymał biało-czerwoną flagę, którą wszyscy z dumą umieścili na swoich rowerach. Tradycyjnie, o godzinie 9:30 wszyscy uczestnicy rajdu spotykali się na placu przy szkole w Skrzyszowie, a godzinę później wyruszyli na wycieczkę po pięknych terenach naszej małej ojczyzny. Przed wyjazdem złożono okolicznościową wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową patrona szkoły. W trakcie wycieczki odbył się krótki postój w Lubzinie, w miejscu tragicznego wypadku skrzyszowskiego poety, Edwarda Zolowskiego. Tam zapalono znicz i minutą ciszy uczczono jego pamięć, by następnie przejechać do sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie. Trasa rajdu prowadziła przez malownicze tereny pobliskich miejscowości: Skrzyszów, Paszczynę, Lubzinę, Zawadę, Kochanówkę, Ociekę, Kamionkę, Borek Wielki, Kozodrzę i Ostrów. Na trasie rajdu organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom chłodne napoje, a w czasie postoju w Kamionce, można było się posilić, słynną już, smaczną zupą pomidorową. Na całej trasie rowerzystom towarzyszył gminny samochód patrolowy, prowadzony przez Janka Rudnego z fotoreporterem na pokładzie – Mateuszem Surmanem, a także członkowie Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej „Leliwa” i Rzeszowskiego Towarzystwa Rowerowego, którzy strzegli bezpieczeństwa w czasie wycieczki. Nad sprawnością jednośladów czuwali w swoim wozie technicznym przedstawiciele Salonu Rowerowego FHU ROWER w Ropczycach.

Zwieńczeniem rajdu było spotkanie na placu przy Domu Strażaka w Skrzyszowie (w tym miejscu dziękujemy prezesowi miejscowej OSP i gospodarzowi obiektu za udostępnienie lokalu), gdzie na zmęczonych rowerzystów czekał pożywny gulasz, smaczne potrawy z grilla przygotowane przez naszych pracowników kuchni na czele z Witoldem Ocytko oraz ciepłe napoje i kolejne atrakcje.  Po krótkim odpoczynku i zregenerowaniu sił nie zabrakło chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności w turnieju łuczniczym o puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie, prowadzonym przez sołtysa Andrzeja Budzika oraz w zawodach w strzelaniu z broni pneumatycznej o puchar Wójta Gminy Ostrów. Puchary powędrowały do Roberta Pociaska (I miejsce), Bogusława Wójcika (II miejsce) i Marka Kisiela (III miejsce). Strzelanie z broni pneumatycznej zostało przeprowadzone pod czujnym okiem Andrzeja Lisa i przedstawicieli Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Dębicy. W tej konkurencji zwyciężył Janusz Tęczar, drugie miejsce zajął Dominik Zapał, a trzecie Marek Kisiel. Obu konkurencjom towarzyszyły ogromne emocje, tym bardziej, że oprócz pucharów za czołowe miejsca, można było również zdobyć statuetki specjalne, zarówno w strzelaniu z łuku, jak i w zawodach z broni pneumatycznej. Statuetka w konkurencji specjalnej w łucznictwie ufundowana przez sołtysa Skrzyszowa trafiła do rąk Andrzeja Lisa, natomiast statuetkę w konkurencji specjalnej w strzelaniu z broni ufundowaną przez dyrektora ZOJO w Ostrowie otrzymała Katarzyna Rymut. Po zakończeniu rywalizacji konkursowej, zwycięzcy z dumą odbierali swoje puchary, dyplomy i statuetki, a pozostałych zawodników, mimo przegranej, nie opuszczał dobry humor i radość z udziału w zawodach, które dały im możliwość sprawdzenia siebie, swojej precyzji i umiejętności w sportach strzeleckich. Impreza zakończyła się wieczorkiem tanecznym przy muzyce, przy której wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

Zorganizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki ludziom dobrego serca. W organizacji rajdu, dyrektorowi szkoły, Andrzejowi Ziajorowi, pomagali: Wójt Gminy Ostrów, Urząd Gminy w Ostrowie, GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce, dyrektor ZOJO w Ostrowie, sołtys wsi Skrzyszów, Przeworskie Koło Turystyki Rowerowej „Leliwa” na czele z prezesem Michałem Machaj, Rzeszowskie Towarzystwo Rowerowe na czele z prezesem Tomaszem Nalepą, Salon Rowerowy Adam Bieszczad z Ropczyc, ZM Ropczyce, PUPH Jan Niwa – Ropczyce, Rolmlek – Mielec, Piekarnia Ciszek – Dębica, Bar Kaktus – Dębica, Nowy Maxpol – Brzeźnica, Sklep Merkury – Ropczyce, Stek – Rol  z Dębicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe i organizacyjne, jak również za zaangażowanie i okazaną nam  życzliwość i sympatię. [...]

 

 

 

 

      Więcej na te i inne tematy możecie państwo przeczytać w wydaniu drukowanym miesięcznika
„Ziemia Ropczycka”.

 

Wydarzenia Roku 2018

Uprzejmie informujemy, iż sezon największych imprez plenerowych i nie tylko 2018 roku dobiegł końca. Na kolejne wielkie imprezy zapraszamy w roku 2019. Dziękujemy za liczny udział w tegorocznych

wydarzeniach organizowanych w ramach roku jubileuszowego, w którym obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Informacje dotyczące terminów i miejsca wydarzeń planowanych na 2019 rok zostaną zamieszczone tuż po Nowym Roku. Prosimy o śledzenie serwisu.

Redakcja

Statystyki

  • 185826Wizyty ogółem:
  • 66045Ilość odwiedzających:
  • 0Odwiedzający obecnie stronę: