Aktorzy z Wielopola w teatralnej Łodzi

 

Teatr Kantor Wymiany Myśli znów zachwycił łódzką publiczność na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodych DZIATWA 2019. Tegoroczne spotkania teatralne odbyły się pod hasłem „Opowieść, fabuła, tekst”. O występ na festiwalowych scenach walczyły trzydzieści trzy teatry z całej Polski, ostatecznie jury wybrało piętnaście. W tym wyróżnionym gronie znalazł się teatr Kantor Wymiany Myśli działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim. Młodzi Wielopolanie zaprezentowali swoje talenty aktorskie w przedstawieniu pt. „Pewnego razu – czyli opowieści przy herbatce” w reżyserii Moniki Adamiec i kolejny raz zachwycili publiczność. Ponadto podczas czterech festiwalowych dni szlifowali swoje umiejętności na warsztatach ruchowych, wokalnych i plastycznych.

DZIATWA to jedno z najważniejszych spotkań teatru dziecięcego w Polsce. W ramach festiwalu prezentują się amatorskie grupy teatralne działające przy ośrodkach kultury i szkołach. [...]

Noc Muzeów w „Kantorówce”

18. maja mieszkańcy gminy Wielopole Skrzyńskie uczestniczyli w Nocy Muzeów – jednej z najciekawszych imprez kulturalnych w roku. Idea tego wydarzenia narodziła się w Berlinie w 1997 r. Szybko znalazła odbiorców na całym świecie, a pieczę nad wydarzeniem objęła Rada Europy. Polską tradycję tego pięknego święta zapoczątkowało Muzeum Narodowe w Poznaniu w 2003 r. 

 

W tym roku po raz pierwszy można było nocą zwiedzać Kantorówkę – Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim. Wspólne spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00 turniejem gry planszowej „Wielopolandia”, który dostarczył wszystkim wiele emocji. W Noc Muzeów można było toczyć rozgrywki z jej twórcami: Ks. Michałem Polańskim, Jakubem Siutą, Łukaszem Ciołkoszem oraz Łukaszem Drozdem. Grający rzucali kostką i przesuwając pionki po planszy „podróżowali” po Wielopolu Skrzyńskim poznając jego historię i najpiękniejsze miejsca. O godz. 19:00 rozpoczął się cykl bajek dla najmłodszych, a o 19.30 projekcja sztuki „Wielopole Wielopole” Tadeusza Kantora oraz dokumentu TVP „Ostatnia wieczerza w Wielopolu”. Przez cały czas trwania Nocy Muzeów można było ułożyć puzzle na podstawie dzieł Tadeusza Kantora, stworzyć scenografię do spektaklu „Wielopole Wielopole”, czy sprawdzić swoją wiedzę w quizie dotyczącym życia i twórczości artysty. W tą wyjątkową dla „Kantorówki” noc każdy zwiedzający otrzymał pamiątkowy pakiet gadżetów: folder, zakładkę do książki i pocztówkę. [...]

 

Więcej na te i inne tematy możecie państwo przeczytać w wydaniu drukowanym miesięcznika
„Ziemia Ropczycka”.

 

Wydarzenia Roku 2019

W sezonie 2019 "Wydarzeniami Roku" objętymi patronatem medialnym przez "Ziemię Ropczycką" będą następujące imprezy:

- "Dni Ziemi Ropczyckiej" - organizowane w terminie od 28 maja do 01 czerwca 2019 roku.

- "Dożynki Gminne", które będą miały miejsce w dniu 18 sierpnia 2019 roku.

Jako jeden z patronów medialnych tych wydarzeń zapraszamy serdecznie do licznego w nich uczestnictwa, oraz przeżywania wspaniałych wrażeń związanych z odbiorem przygotowanych atrakcji.

Redakcja

Kontakt

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej
ul. Bursztyna 1
39-100 Ropczyce
Tel.: (17) 221 82 28
Fax: (17) 221 01 98
NIP: 818-10-05-211
e-mail: redakcja@gazeta-ziemiaropczycka.pl
Internet: www.gazeta-ziemiaropczycka.pl

Statystyki

  • 188558Wizyty ogółem:
  • 67111Ilość odwiedzających:
  • 0Odwiedzający obecnie stronę: