Wielopolandia 2018

5 sierpnia 2018 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wielopolu Skrzyńskim odbyła się XIX edycja festynu integracyjnego dla dzieci niepełnosprawnych i pełnosprawnych „Wielopolandia 2018″.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak oraz Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Marek Tęczar. W tym roku wydarzenie połączone było z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego względu każdy uczestnik Wielopolandii otrzymał biało czerwoną chorągiewkę oraz białe i czerwone czapeczki podarowane przez siostry Michalitki z Miejsca Piastowego.

          Wielopolandia rozpoczęła się mszą świętą polową, której przewodniczył br. Janusz Pałka, magister nowicjatu klasztoru zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim. Oprawę liturgiczną przygotowała grupa uwielbienia z Brzezin oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego. W festynie uczestniczyło około 3000 osób w tym: siostry Michalitki ze Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła w Wielopolu Skrzyńskim oraz Kapucyni z Sędziszowa Małopolskiego, ks. Michał Polański, wikariusz miejscowej parafii pw. NMP Wniebowziętej oraz ks. dziekan Józef Kłosowski z parafii Św. Mikołaja w Brzezinach wraz z wikariuszem ks. Łukaszem Chłopkiem. 

W programie znalazły się zabawy z „Ekipą przebieranek”, występ grupy uwielbienia z Brzezin, którą poprowadzili: Grzegorz Piękoś i Anna Gąsior, koncert pensjonariuszek DPS w Lubzinie, zabawy z braćmi Kapucynami oraz prezentacje grupy teatralnej „Pod skrzydłami anioła” z Jasła – tancerze ledniccy wraz z s. Kariną ze Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła z Jasła.

          Dzięki staraniom dyrektora GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim uzyskaliśmy bardzo dużą liczbę sponsorów, dlatego w tym roku było znacznie więcej atrakcji dla dzieci, niż w ubiegłych latach. Wśród atrakcji znalazły się: przejażdżki konikami, mini – wesołe miasteczko (byk rodeo, karuzela, zjeżdżalnie, big ballers, rakieta, katapulta, tor przeszkód stożek, skokozabawa, tor, suchy basen, trampolina), Modoland (makijaż, fryzjerstwo, malowanie na asfalcie), wóz bojowy, pokaz sprzętu policyjnego i koni policyjnych, pokaz sprzętu strażackiego i medycznego.

Do wygrania było osiem rowerów ufundowanych przez: Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie, radnych gminy Wielopole Skrzyńskie (Beatę Wiśniewską, Jana Świstaka, Marka Kąkolewskiego, Tadeusza Kopalę, Halinę Poręba, Tadeusza Oponia, Renatę Góra), Adama Bieszczada (FHU ROWER w Ropczycach), Pawła Dobrowolskiego oraz Wiesława Lecha (PPHU Lech Pol), mały samochodzik dziecięcy ufundowany przez Agnieszkę Ochał, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, dwa tablety ufundowane przez Annę i Jana Sroków (Biuro Rachunkowe Okonin) oraz Andrzeja Łuszcza, właściciela sklepu ROL-MOT w Wielopolu Skrzyńskim, dwa routery i gadżety ufundowane przez firmę Cheeloo w Dębicy, namioty i gadżety ufundowane przez Małopolskie Centrum Biotechniki – Agnieszka Pawlak, plecaki i gadżety ufundowane przez Südzucker Polska S.A. Zakład Produkcyjny „Cukrownia Ropczyce”, zabawki ufundowane przez delikatesy Centrum w Wielopolu Skrzyńskim, gry planszowe ufundowane przez Andrzeja Królikowskiego, vouchery ufundowane przez Centrum Dietetyczne – Ropczyce oraz wiele innych nagród i gadżetów. [...]

Wielopolanie wierni tradycji

15 sierpnia 2018 roku w Wielopolu Skrzyńskim odbyła się uroczystość odpustowa, którą połączono z organizacją tradycyjnego pochodu odpustowego z wieńcami i przejazdem banderii konnej. Wydarzenie uzupełniła degustacja chleba ze smalcem oraz tradycyjnych ogórków kiszonych przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia „Broniszowianki” z Broniszowa. 

 

Po uroczystej sumie odpustowej wszystkich zebranych na wielopolskim rynku powitał gospodarz gminy Marek Tęczar, który w swoim przemówieniu nawiązał do wielowiekowej tradycji związanej z uroczystością odpustową organizowaną w Wielopolu Skrzyńskim ku czci Matki Bożej Zielnej. Wójt podkreślił również, że w tym dniu przypada święto sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, nazywane również świętem Wojska Polskiego, które zostało ustanowione na pamiątkę Bitwy Warszawskiej.

Kolejnym punktem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, jazdę konną wierzchem lub w zaprzęgu i najładniej udekorowany traktor. W konkursie wzięło udział osiem grup wieńcowych z sołectwa Wielopole Skrzyńskie: Klub Seniora z Wielopola Skrzyńskiego, młodzież z Rzegocina i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Wielopola Skrzyńskiego, młodzież z Konic, Wielopolskie Stowarzyszenie Kobiet „Pasjonatki tradycji”, grupa wieńcowa z „Nowej Wsi”, Dziewczęca Służba Maryjnaz Wielopola Skrzyńskiego, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego, grupa dziecięca „Postronie”, dwa zaprzęgi konne: Adam Duwer, Jan Sobczuk  i Andrzej Saletnik, Ryszard Świrad, czterech reprezentantów jazdy konnej wierzchem: Damian Rudnicki, Dominik Król, Wojciech Ozga i Łukasz Bełko, a także pięciu traktorzystów: Tadeusza Kosydar, Stanisław Pasowicz, Mariusz Kopala, Zdzisław Tęczar i Artur Reguła.

Konkurs zakończył się przyznaniem równorzędnych nagród finansowych w wysokości 100 zł każda. Komisja z składzie: Marek Tęczar (Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie – przewodniczący komisji, Marcin Świerad (dyrektor GOKiW – zastępca przewodniczącego), Ewa Zych (pracownik GOKiW – sekretarz komisji) i Anna Wilusz (pracownik Gminy Wielopole Skrzyńskie – członek komisji) stwierdziła, że wszystkie grupy wykazały się dużym nakładem pracy przy wykonaniu wieńców nawiązujących do lokalnych tradycji. [...]

XIX Dni Wielopola Skrzyńskiego

W dniach 30 czerwca – 1 lipca 2018 r. w Wielopolu Skrzyńskim odbywały się wydarzenia  kulturalno-rozrywkowe i zawody sportowe w ramach obchodów XIX Dni Wielopola Skrzyńskiego, organizowanych przez Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim.

W sobotę na boisku ORLIK odbył się turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie. Wzięło w nim udział cztery drużyny. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem oldbojów LKS Pogórze, drugie miejsce zajęła ekipa  Kabanospolu, trzecie – drużyna Fanum (wszystkie trzy drużyny pochodzą z Wielopola Skrzyńskiego), na czwartym uplasowała się reprezentacja księży diecezji rzeszowskiej. Najlepszym bramkarzem turnieju został Konrad Wymysłowski z drużyny LKS Pogórze, a najlepszym zawodnikiem – Mariusz Wiktor z Kabanospolu. Puchary oraz dyplomy wręczyli: Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Marek Tęczar oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku Marcin Świerad. Gratulujemy wygranej reprezentacji oldbojów LKS Pogórze, a wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie dziękujemy  za udział w turnieju i życzymy dalszych sukcesów.

         W sobotni wieczór na stadionie GOKiW wystąpiła gwiazda wieczoru: zespół „Discoboys”, a następnie odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Cantoband”.

        Niedziela rozpoczęła się Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wielopole Skrzyńskie. Uczestniczyło w nich siedem jednostek, w tym jedna drużyna w grupie C/kobiety z OSP Brzeziny. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym, które polegało na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych, przewróceniu pachołków i odwróceniu tarczy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Brzezin, na kolejnych miejscach znalazły się jednostko OSP z Wielopola Skrzyńskiego, Broniszowa, Wielopola Sośnic, Glinika i Nawsia. Składamy serdeczne podziękowania druhom strażakom za udział w zawodach.

          W części artystycznej zaprezentowały się zespoły działające w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim: Junior Dance (grupy młodsze i średnia), Clap Trap Crew, mażoretki (grupa najmłodsza, juniorki i kadetki) i zespół regionalny „Wielopolanie”. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Z programem cyrkowo-estradowym dla dzieci wystąpił cyrk Luna. Na zakończenie niedzielnej imprezy odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Euforia”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Niespotykani”. [...]

Więcej na te i inne tematy możecie państwo przeczytać w wydaniu drukowanym miesięcznika
„Ziemia Ropczycka”.

 

Wydarzenia Roku 2018

W 2018 roku na miano "Wydarzeń Roku" zasługują następujące imprezy:

- Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej, który odbędzie się w dniu 7 stycznia 2018 roku

- 41. Dni Ziemi Ropczyckiej, które planowane są na okres od 24 do 27 maja 2018 roku

- XV Międzynarodowy Jarmark Kowalski, który planowany jest w dniach od 30 czerwca do 1 lipca 2018 roku

- Dożynki Gminne, które odbędą się w dniu 19 sierpnia 2018 roku

Jednocześnie informujemy, iż planowane terminy imprez mogą ulec zmianie. Prosimy o śledzenie serwisu internetowego.

Redakcja

Statystyki

  • 178802Wizyty ogółem:
  • 62635Ilość odwiedzających:
  • 0Odwiedzający obecnie stronę: