Gminne obchody Święta Niepodległości

Mszą świętą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny oraz śp. ppłk AK Józefa Bokoty w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku rozpoczęły się obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przed budynkiem wielofunkcyjnym w Gliniku. Rozpoczął ją Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Marek Tęcza, witając wszystkich gości i mieszkańców. Kolejnym punktem obchodów było podniesienie flagi państwowej na maszt i przekazanie informacji o działalności ppłk Józefa Bokoty, ps. „Malina” przez dra Piotra Szopę, naczelnika Oddziału IPN w Rzeszowie. Radny gminny, pochodzący z Glinika, Tadeusz Bokota odczytał uchwałę rady o nadaniu imienia podpułkownika Armii Krajowej Józefa Bokoty ps. „Malina” mostowi na rzece Wielopolce. Odsłonięta została także tablica pamiątkowa ku czci ppłk Józefa Bokoty, którą poświęcił dziekan dekanatu wielopolskiego, ks. prałat Józef Kłosowski. Wójt Marek Tęczar przypomniał wszystkim najważniejsze daty naszej historii, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Biografię ppłk Józefa Bokoty przedstawił jego bratanek Tadeusz Bokota, który przyjechał na te uroczystości z Olsztyna.
Na zakończenie uroczystości zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Gliniku, które przedstawiły program artystyczny pt. „100 lat Niepodległej”, przygotowany przez nauczycieli: Annę Kwiatek, Halinę Olech, Barbarę Pawełek oraz Arkadiusza Zygmunta.
[...]

Tańczyli i śpiewali dla Niepodległej

11 listopada , w godzinach popołudniowych, odbyła się druga część obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Ośrodka Kultury w Wielopolu Skrzyńskim zorganizowany został koncert pieśni patriotycznych pod hasłem „Niezwyciężona – Niepodległa” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie. 

 

W koncercie zaprezentował się zespół regionalny „Wielopolanie”, prowadzony przez Joannę Kozubowską i Grzegorza Piękosia, który zatańczył przepięknego poloneza i zaśpiewał dwie pieśni patriotyczne. Po nim na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku wystąpiły chóry działające w gminie Wielopole Skrzyńskie: „Seniores” z FOK w Nawsiu (dyrygentem jest Zbigniew Sroka), chór mieszany „Gloria” z FOK i parafii w Brzezinach (pod dyrekcją Grzegorza Piękosia), „Opoka” z FOK w Gliniku (prowadzony przez Roberta Kolebuka) i na  zakończenie – Męski Chór Rolników im. Stanisława Świerada z OK w Wielopolu Skrzyńskim (dyryguje Piotr Larysz).
Po prezentacjach dziekan dekanatu wielopolskiego, ks. prałat Józef Kłosowski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim Marcin Świerad wręczyli wykonawcom pamiątkowe podziękowania oraz statuetki.
 [...]

 

Więcej na te i inne tematy możecie państwo przeczytać w wydaniu drukowanym miesięcznika
„Ziemia Ropczycka”.

 

Wydarzenia Roku 2018

Uprzejmie informujemy, iż sezon największych imprez plenerowych i nie tylko 2018 roku dobiegł końca. Na kolejne wielkie imprezy zapraszamy w roku 2019. Dziękujemy za liczny udział w tegorocznych

wydarzeniach organizowanych w ramach roku jubileuszowego, w którym obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Informacje dotyczące terminów i miejsca wydarzeń planowanych na 2019 rok zostaną zamieszczone tuż po Nowym Roku. Prosimy o śledzenie serwisu.

Redakcja

Statystyki

  • 185819Wizyty ogółem:
  • 66043Ilość odwiedzających:
  • 0Odwiedzający obecnie stronę: